Warszawska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej – poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia

19 czerwca 2024

Poznaliśmy wszystkie rozstrzygnięcia tegorocznej Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. O mistrzostwo Warszawy na przełomie maja i czerwca rywalizowano w następujących kategoriach: Dzieci Dziewczęta, Dzieci Chłopcy, Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorka, Junior.

W sumie ok. 250 zawodniczek i zawodników rozgrywało mecze w swoich kategoriach w ramach ośmiu jednodniowych turniejów, które odbywały się w Halach Sportowych przy ul. Gorlickiej, Konwiktorskiej i Małcużyńskiego w Warszawie.

A oto zwycięzcy: UKS Varsovia I Warszawa (Juniorka), UKPR Agrykola I Warszawa (Junior), UKPR Agrykola II Warszawa (Juniorka Młodsza), KS AZS AWF Warszawa (Junior Młodszy), KS AZS AWF Warszawa (Młodziczka), UKS Kontra II Warszawa (Młodzik), UKS Varsovia I Warszawa (Dzieci Dziewczęta), UKS Kontra I Warszawa (Dzieci Chłopcy).

Głównym celem zadania była popularyzacja i upowszechnianie sportu, promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat, poprzez współzawodnictwo sportowe. Organizacja turniejów w m. st. Warszawa, świetnie wpisała się w działania podejmowane przez Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej.

Organizację Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w relacji klubowej oraz jej podsumowanie prowadzoną przez Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej współfinansuje m.st. Warszawa.

Joma