Weź udział w Warsztatach Trenerskich ZPRP. Zgłoszenia do 27 marca

19 marca 2024

Mają wspierać kluby sportowe w zakresie kompetencji i umiejętności wymaganych do pracy z zespołem. Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłasza nabór na warsztaty szkoleniowe dla trenerów.

Autorski Program ZPRP jest skierowany do szkoleniowców piłki ręcznej wszystkich kategorii rozgrywkowych, a w szczególności do osób rozważających ubieganie się o stanowisko trenerów kadr narodowych oraz trenerów pracujących z zawodnikami objętymi szkoleniem centralnym.

Program warsztatów uwzględnia najważniejsze zagadnienia tematyczne części ogólnej (periodyzacja, przygotowanie motoryczne i psychologiczne) oraz zajęcia specjalistyczne związane ze stosowaniem środków techniczno-taktycznych w treningu oraz prowadzeniem walki sportowej w piłce ręcznej. Oferta zakłada warsztaty z udziałem trenerów szkolenia centralnego, zagranicznych gości, ekspertów oraz możliwości realizacji stażu u partnerów ZPRP zarówno w kraju jak i za granicą dla wyróżniających się uczestników warsztatów.

ZPRP wymaga doświadczenia w pracy z zespołem na dowolnym szczeblu rozgrywek, aktualną licencję trenerską A, B lub C oraz dyspozycyjność w zakresie terminów realizacji zajęć. Do programu zostanie zakwalifikowanych 32 trenerów. Po dwóch z każdego województwa. O przyjęciu do programu zdecyduje Komisja, która będzie zwracać uwagę na przebieg pracy trenerskiej, seniorski staż zawodniczy i znajomość języka angielskiego.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres warsztaty2023@zprp.org.pl do 27 marca. Inauguracja programu nastąpi w COS Szczyrek w dniach 7-8 kwietnia 2024 roku. Bezpłatne warsztaty zaplanowano także w maju, czerwcu, wrześniu i październiku tego roku.

Joma