Wilcza Wataha z Radomia zagra o Mistrzostwo Polski

12 lutego 2024

Wielki sukces szczypiornistek PreZero APR Radom. Podopieczne Adriana Kondraciuka awansowały do Final Four Mistrzostw Polski Juniorek, wygrywając wszystkie mecze w turnieju ćwierćfinałowym.

Radomianki o awans do czołowej czwórki walczyły w Kielcach. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonały SPR Pogoń 1945 Zabrze 28:18. W kolejnym meczu nie dały szans Koronie Handball Kielce, wygrywając wysoko 32:16, natomiast w ostatniej najbardziej zaciętej konfrontacji okazały się lepsze od SSPR Szczypiorniak – Ustka. Radomianki zwyciężyły 29:27. Z kompletem zwycięstw zameldowały się w turnieju finałowym.

– Potwierdzamy wysoką formę podczas turnieju rozgrywanego w Kielcach. Jesteśmy głodni kolejnych sukcesów. Agata Gwarek uznana została przez organizatorów Najlepszą Bramkarką Turnieju. Naszym zdaniem na nagrodę zasługują również najlepsi kibice. Za dwa tygodnie znowu damy z siebie wszystko – czytamy na facebookowym profilu PreZero APR Radom.

Pomimo ambitnej postawy, z dalszej rywalizacji odpadły mazowieckie zespoły juniorów. W 1/4 Mistrzostw Polski mogliśmy obserwować dwóch przedstawicieli Mazowsza – Orlen Wisłę Płock oraz KS AZS AWF Warszawa.

W Zabrzu rywalizowała ekipa warszawskich akademików. Podopieczni Pawła Olewniczaka zostawili dużo zdrowia na parkiecie, ale przegrali wszystkie trzy spotkania kolejno z: Gwardia II Opole 42:29, SPR Górnik Zabrze 30:27, MTS Kwidzyn 30:32.

W turnieju finałowym zabraknie też Nafciarzy. Zespół prowadzony przez Michała Skórskiego wygrał w Lubinie tylko jeden mecz z miejscowym SMS Zagłębiem I Lubin 23:24, co w końcowym rozrachunku nie wystarczyło do awansu. Pozostałe dwa spotkania zakończyły się porażkami. Płocczanie ulegli KS VIVE Kielce 31:28 i Port Service Wybrzeże I Gdańsk 30:35.

Joma