Winnica górą w Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt “Ręczna dla Niepodległej”

21 listopada 2023

Dziesięć drużyn stanęło do rywalizacji w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt “Ręczna dla Niepodległej”. W niedzielę 19 listopada w hali sportowej w Winnicy mogliśmy podziwiać grę zawodniczek z rocznika 2013-2016 z takich klubów jak AZS Włocławek, MDK Pasja Bartoszyce, UKS 50 Białystok, MKS Lublin oraz LUKS 19 Winnica.

W całym turnieju najlepiej radziły sobie szczypiornistki z Winnicy i Bartoszyc, które zmierzyły się w finale. Decydujący o końcowym sukcesie pojedynek rozstrzygnięto na korzyść gospodyń, które wygrały 6:3. Trzecie miejsce padło łupem zawodniczek z Włocławka, które pokonały 7:4 rówieśniczki z Lublina. – Nie było kalkulowania, walka w każdym spotkaniu od pierwszej do ostatniej sekundy, serducho zostawione na parkiecie, ale wszystko w duchu fair play, tak powinien wyglądać sport. Wyniki wynikami, ale każda zawodniczka zasłużyła na pierwsze miejsce i tak też było – podsumowali organizatorzy.

Każda mała adeptka wyjechała z Winnicy z medalem i dyplomem za pierwsze miejsce, a dodatkowo dziesięć najmłodszych dziewcząt oraz dwadzieścia najlepszych zawodniczek turnieju otrzymało statuetki, dyplomy i plecaki.

Wydarzenie dofinansował Warszawsko – Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej.