Z kim zagra Mazowieckie?

27 grudnia 2023

Poznaliśmy grupy półfinałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 dziewcząt i chłopców. Dziewczęta zagrają w grupie A, gdzie czekają na nie zawodniczki z Warmińsko-Mazurskiego, Świętokrzyskiego i Podkarpackiego. Chłopcy również trafili do grupy A razem z zawodnikami z Łódzkiego, Lubuskiego i Zachodniopomorskiego.

W 2024 roku zostanie rozegrana jubileuszowa, 30. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Turnieje finałowe odbędą się na terenie województwa dolnośląskiego na przełomie kwietnia i maja. O medale walczyć będzie osiem najlepszych drużyn wyłonionych z rywalizacji w ramach czterech grup półfinałowych. Mazowieckie dziewczęta zagrają na Podkarpaciu, zaś chłopcy w Lubuskiem.

Tradycje związane z organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sięgają 1995 roku. Od tego czasu inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki funkcjonowała pod różnymi nazwami, nieprzerwanie kultywując aktywność fizyczną i ducha rywalizacji wśród młodzieży uprawiającej rozmaite dyscypliny sportowe. Od pierwszych chwil funkcjonowania OOM wśród zrzeszonych sportów obecna jest piłka ręczna. Zawody młodych szczypiornistek i szczypiornistów polegają na rywalizacji szesnastu reprezentacji wojewódzkich. 

Areną finałowych zmagań w bieżącym roku było województwo zachodniopomorskie. Kadry Mazowsza spisały się znakomicie. Drużyna dziewcząt zdobyła złoty medal w Rewalu, natomiast chłopcy wywalczyli brązowy krążek w Dziwnowie.

Losowanie grup półfinałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2024 dziewcząt i chłopców odbyło się w środowy poranek 27 grudnia w Arenie Legionowo przy okazji towarzyskich meczów reprezentacji Polski mężczyzn z Argentyną. W ceremonii losowania uczestniczyli reprezentanci Polski, Michał Olejniczak i Adam Morawski.

fot. zprp.pl

Joma