Zawodniczki KS AZS AWF Warszawa Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej Plażowej

25 lipca 2022

W dniach 22-24.07.2022 r. w Sulejowie odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych (rocznik 2005 i młodsze) w Piłce Ręcznej Plażowej. W decydujących zawodach udział wzięło 8 najlepszych drużyn w kraju, a w tym gronie KS AZS AWF Warszawa, który wygrywa całe zawody i zdobywa złote medale Mistrzostw Polski.

W sobotę 23.07.2022 r. odbyły się mecze grupowe, podczas których zawodniczki z Warszawy rywalizowały o wejście do strefy medalowej z KPR Gminy Kobierzyce (przegrana 2:0), ChKS Łódź (zwycięstwo 2:0) i APR Gladiator Oborniki (zwycięstwo 2:0), a osiągnięte wyniki pozwoliły awansować do decydującej fazy.

W niedzielę 24.07.2022 r. w starciu półfinałowym przeciwniczkami zawodniczek z Mazowsza były reprezentantki UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. W decydujących momentach tego starcia zawodniczki z Warszawy zachowały więcej “zimnej krwi” i zwyciężyły 2:0. W wielkim finale naprzeciw Mistrzyń Mazowsza stanęły zawodniczki KS Pyrki Poznań. Po dwóch setach mieliśmy 1:1, więc o złotych medalach musiała zadecydować seria SHOOT-OUT, w której to KS AZS AWF Warszawa wygrywa 4:3 !!!

Najlepszą bramkarką turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych została wybrana Natalia Bartold z KS AZS AWF Warszawa.

Gratulujemy Mistrzostwa Polski!!!

Klasyfikacja Końcowa Mistrzostw Polski:
1) KS AZS AWF Warszawa
2) KS Pyrki Poznań
3) KPR Gmina Kobierzyce
4) UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
5) SPR Olkusz
6) APR Gladiator Oborniki Wielkopolskie
7) ChKS Łódź
8) MUKS Skałka Śląska Świętochłowice

Joma