Zawodniczki KS AZS AWF Warszawa z brązowymi medalami Mistrzostw Polski Młodziczek w Piłce Ręcznej Plażowej

19 lipca 2022

W dniach 15-17.07.2022 r. w Lublińcu odbył się turniej Finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek (rocznik 2007 i młodsze) w Piłce Ręcznej Plażowej. W decydujących zawodach udział wzięło 8 najlepszych drużyn w kraju, a w tym gronie KS AZS AWF Warszawa zajmując ostatecznie 3 miejsce i zdobywając tym samym brązowe medale.

W sobotę 16.07.2022 r. odbyły się mecze grupowe, podczas których zawodniczki z Warszawy rywalizowały o wejście do strefy medalowej z MKS Brodnica I (przegrana 2:1), UKS Handball 28 Wrocław (zwycięstwo 2:0) i MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice (zwycięstwo 2:1), a osiągnięte wyniki pozwoliły awansować do decydującej fazy.

W niedzielę 17.07.2022 r. w starciu półfinałowym przeciwniczkami zawodniczek z Mazowsza były reprezentantki UKS Rega Bierzwnica. W decydujących momentach tego starcia niestety to rywalki miały trochę więcej szczęścia (przegrana 2:0) i to one zapewniły sobie medal (ostatecznie zwyciężyły w finale zdobywając Mistrzostwo Polski), a KS AZS AWF Warszawa musiał o niego powalczyć w meczu z MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice. Zawodniczki ze Śląska były bardzo zmotywowane, aby zrewanżować się za porażkę w fazie grupowej (przegrały wtedy 2:1), jednak to nie wystarczyło i Mistrzynie Mazowsza ponownie wygrywając z rywalkami ze Śląska przypieczętowały trzecie miejsce na podium Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Kategorii Młodziczek.

Najlepszą zawodniczką drużyny została wybrana Alicja Wójcik.

Gratulujemy sukcesu w postaci medalu Mistrzostw Polski!

Klasyfikacja Końcowa Mistrzostw Polski:
1) UKS Rega Bierzwnica
2) HC Husaria Lubliniec
3) KS AZS AWF Warszawa
4) MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice
5) Bukowsko-Dopiewski KPR
6) MKS Brodnica I
7) UKS Handball 28 Wrocław
8) SPR Grunwald Ruda Śląska

Joma