Zrobiły to! PreZero APR Radom z medalem Mistrzostw Polski Juniorek

25 lutego 2024

Dwa niesamowite boje stoczyły zawodniczki PreZero APR Radom podczas Final Four Mistrzostw Polski Juniorek. Radomianki pokazały niezwykły hart ducha i spełniły swoje marzenia, zdobywając brązowy medal.

Final Four Mistrzostw Polski Juniorek rozpoczął się od meczu MKS PR Gniezno z SPR Pogoń 1945 Zabrze. Po wyrównanym spotkaniu górą okazały się zabrzanki, które wygrały 29:24.

Jednak wszystkie oczy kibiców licznie zgromadzonych w hali sportowej Uniwersytetu Radomskiego były skierowane na drugi półfinał, w którym szczypiornistki PreZero APR Radom zmierzyły się z MKS Victorią Świebodzice. Po bardzo wyrównanej pierwszej odsłonie, w drugiej części do głosu doszły miejscowe. Zbudowały kilka bramek przewagi m.in. dzięki celnym rzutom Michaliny Machnio. Gdy wydawało się, że podopieczne Adriana Kondraciuka są na dobrej drodze do wygranej, inicjatywę przejął zespół ze Świebodzic i drugiego finalistę musiały wyłonić rzuty karne. Szczęście sprzyjało tego dnia zawodniczkom Dominiki Daszkiewicz-Kwadrans, które po nieudanej próbie Marii Mazurkiewicz, mogły cieszyć się z awansu do finału. Gospodynie nadal pozostawały w grze o medal. Następnego dnia czekał je mecz o brązowy krążek z MKS PR Gniezno.

I w tym meczu szczypiornistki z Radomia zadbały o wysokie tętno swoich kibiców. Po remisowej pierwszej połowie, potrafiły na kilka bramek odskoczyć rywalkom z Gniezna, by w końcówce stracić przewagę i zrównać się bramkami. O tym, który zespół stanął na najniższym stopniu podium, zdecydowały ponownie rzuty karne. Brązowy medal dla PreZero APR Radom zapewniła celnym rzutem w ostatniej serii Julia Janczyk.

– Brawo drużyna za charakter i walkę do końca. Ten sukces na zawsze zapisze się w historii radomskiego sportu. Dziękujemy niezawodnym Kibicom. Stworzyliście niesamowitą atmosferę, która będzie zapamiętana na długo – przekazał radomski klub w mediach społecznościowych.

Tytuł Mistrzyń Polski Juniorek powędrował do MKS Victorii Świebodzice. Zawodniczki z Dolnego Śląska nie dały najmniejszych szans oponentkom z Zabrza. Wygrały zdecydowanie 26:16.

Joma